Menu

> > 86-recznik-papierowy-czy-suszarka-czym-lepiej-suszyc-rece


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/templates/gk_rockwall/lib/framework/helper.layout.php on line 154

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/includes/application.php on line 539
  • Odsłony: 54

Ręcznik papierowy czy suszarka – czym lepiej suszyć ręce?

Ręcznik papierowy czy suszarka – czym lepiej suszyć ręce?

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest dokładne osuszanie rąk. Trzeba wiedzieć, że wiele niebezpiecznych zarazków pozostaje na skórze, pomimo wcześniejszego użycia mydła. W jaki sposób należycie suszyć dłonie? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej – elektryczne suszarki czy może zwykłe papierowe ręczniki? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Co warto wiedzieć na temat ręczników papierowych?

Ręczniki papierowe to rozwiązania, z którymi możemy się spotkać w większości toalet publicznych. Swoją popularność ręczniki zawdzięczają przede wszystkim wysokim walorom higienicznym oraz niskiej cenie. Warto zaznaczyć, że produkty tego typu (a zwłaszcza ich wersje dozowane) mają ograniczony kontakt z otoczeniem. Osoby korzystające z ręczników papierowych, używają do osuszania skóry wyłącznie jednego kawałka, który pobierają z wnętrza podajnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu bakterie nie mogą się rozprzestrzeniać, a co za tym idzie nie są w stanie wnikać w strukturę ręcznika. Trzeba jednak pamiętać, że ręczniki papierowe są produktami jednorazowymi, co równoznaczne jest z generowaniem dużej liczby odpadów, często niepodlegających recyklingowi.

Suszarki elektryczne – wady i zalety

Użycie suszarek elektrycznych pozwala na szybkie, łatwe i bezdotykowe osuszanie mokrych dłoni. Urządzenia są wyjątkowo proste w obsłudze, dzięki czemu korzystać mogą z nich nie tylko dorośli, ale również dzieci. Trzeba jednak zaznaczyć, że strumień ciepła wydostającego się z suszarek niszczy i wysusza skórę rąk. Dodatkowo urządzenie rozdmuchuje występujące w łazienkach bakterie, na wskutek czego świeżo umyte dłonie, po chwili znowu  wymagają odkażenia.

Które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

Zarówno suszarki elektryczne, jak i papierowe ręczniki, mają swoje zalety i wady. Wybór jednej słusznej opcji nie jest więc tak oczywistą sprawą, jak mogłoby się początkowo wydawać. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie toalet publicznych w dwie opcje na raz. Dzięki temu korzystające z nich osoby będą mogły same zdecydować, który sposób suszenia rąk jest dla nich najlepszy. 

DUNCAN IMPORT&EKSPORT

Pawłowice 73A k. Kampinosu

96-515 Teresin k. Warszawy

Oddział Szczecin

ul. Piotra i Pawła 53

72-010 Police

Dariusz Zabulski

tel : +48 730 807 246

e-mail: biuro@duncan-papier.pl

Zenon Demiaszkiewicz

tel : +48 660 418 141

e-mail: biuro@dempap.pl