Menu

> Blog


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/templates/gk_rockwall/lib/framework/helper.layout.php on line 154

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/includes/application.php on line 539

Blog

  • Odsłony: 3

Praktyczne sposoby na wykorzystanie ręczników papierowych

grafika

Ręczniki papierowe to nieodzowny element kuchni i łazienek większości Polaków. Trudno się dziwić. Jednorazowe ręczniki są niezwykle praktyczne i wygodne w użyciu. Pozwalają szybko osuszyć dłonie, uporać się z rozlanym mlekiem czy ekspresowo oczyścić kuchenny stół. To jednak nie wszystko. Przy pomocy ręczników skutecznie wyczyścisz toster, ochronisz talerze i garnki przed zarysowaniem, a nawet… szybciej schłodzisz napoje.

Jak wyczyścić toster przy pomocy ręcznika papierowego?

Aby usunąć z tostera zabrudzenia oraz przypalone resztki pieczywa umieść w nim 2 listki papierowego ręcznika. Spryskaj papier wodą, zamknij toster i pozostaw go na 2 godziny. Po otwarciu wyjmij wilgotne ręczniki i przetrzyj wnętrze urządzenia suchym listkiem. Świetny efekt gwarantowany!

Jak ochronić naczynia przed porysowaniem?

Jeśli chcesz ochronić swoje garnki i talerze przed zarysowaniami i zadrapaniami, kładąc jeden na drugim przełóż je warstwą papierowego ręcznika. Ten prosty zabieg sprawi, że naczynia będą idealnie gładkie i nie porysują się.

Jak szybciej schłodzić napoje?

Jeśli zapomniałeś schłodzić napoje przed przyjściem gości, nie załamuj rąk. Z pomocą przyjdzie… papierowy ręcznik.  Wystarczy, że owiniesz butelkę 1 warstwą ręcznika, spryskasz ją wodą i włożysz do zamrażalnika na 5-10 minut. Po wyjęciu napój będzie chłodny i orzeźwiający.

Jak usunąć nadmiar tłuszczu z potraw?

Ręcznik papierowy doskonale sprawdzi się jako… reduktor nadmiaru tłuszczu ze smażonych potraw. Jeśli przygotowujesz potrawy w głębokim oleju lub na patelni, po wyjęciu z tłuszczu ułóż je na kilku warstwach papierowego ręcznika. Możesz także delikatnie przyłożyć listek do wierchu ryby czy mięsa. Papier skutecznie wchłonie nadmiar oleju, czyniąc potrawę nie tylko smaczniejszą, ale również zdrowszą.

Jak utrzymać świeżość warzyw?

Jeśli chcesz, by przechowywane w lodówce warzywa dłużej zachowały świeżość, zanim umieścisz je w dolnej szufladzie lodówki, zawiń je w papierowy ręcznik. Papier skutecznie wchłonie wilgoć, co sprawi, że warzywa dłużej pozostaną świeże i smaczne.

  • Odsłony: 4

Ręczniki do kuchni. Papierowe czy materiałowe?

ręcznik kuchenny

Najpopularniejsze obecnie materiały do czyszczenia powierzchni to te, wykonane z papieru i bawełny. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze wady i zalety każdego z nich.

Ręczniki bawełniane

Korzystanie z ręczników bawełnianych jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej korzystnym ekonomicznie. Produkty wielorazowego użytku wystarczy jedynie wyprać, by móc używać ich ponownie. W porównaniu z ręcznikami z papieru, wygoda używania bawełnianych czyścików może być jednak nieco mniejsza. Podobnie jak subiektywny poziom higieny po użyciu produktu. Ręcznik wykonany z tkaniny może gromadzić na swojej powierzchni brud, bakterie i drobnoustroje. A to dla wielu osób może stanowić dużą niedogodność. Warto wspomnieć również o kwestii efektywności zabiegów czyszczących. Aby ręczniki z tkaniny odpowiednio spełniły swoją funkcję powinny być wykonane z czystej bawełny. Czyściwa ze sztucznych, syntetycznych tkanin nie posiadają odpowiednich właściwości chłonnych. Czyszczenie powierzchni przy ich użyciu może być więc mniej skuteczne.

Ręczniki papierowe

Nie ulega wątpliwości, że ręczniki papierowe są zdecydowanie bardziej praktyczne. Z powodzeniem użyjesz ich do wytarcia rąk, zebrania rozlanej wody czy wytarcia kuchennego stołu. Jak pokazują badania firmy badawczej Intermetra, przeprowadzone na zlecenie stowarzyszenia ETS w ocenie niemal wszystkich respondentów (96%) to właśnie ręczniki papierowe zapewniają najwyższy poziom higieny. Jedynym zastrzeżeniem w stosunku do ręczników z papieru (zwłaszcza w porównaniu do ręczników z materiału) może być… podwyższony koszt ich użytkowania. Jeśli chcesz używać ręczników papierowych, nie wydając przy tym fortuny, sięgnij po ręczniki airlaid, produkowane przy użyciu nowoczesnej technologii gorącego powietrza. Ręczniki airlaid są zdecydowanie bardziej chłonne i wytrzymałe od tradycyjnych ręczników wykonanych z celulozy. Można używać ich wielokrotnie. Nie wszyscy wiedzą również, że ręcznik airlaid może wchłonąć taką ilość płynu, jaka odpowiada ośmiokrotności jego wagi!

  • Odsłony: 4

Żyjesz eko? Sprawdź jakie ręczniki papierowe wybrać

grafika

Ekologiczny styl życia stał się ostatnio bardzo modny. Zamiast foliowych toreb coraz częściej używamy tych wielorazowego użytku, zamiast kupować kolejną plastikową butelkę wody używamy dzbanka z filtrem, dbamy o segregację śmieci i racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Po warzywa biegniemy do rolnika, a w kuchni i łazience używamy papierowych ręczników produkowanych z makulatury. Nie wszyscy wiedzą jednak, że osoby nastawione na użytkowanie ekologicznych produktów mają szansę jeszcze bardziej zadbać o środowisko naturalne. Jak? Wybierając ręczniki wykonane z papieru airlaid.

Czym jest papier airlaid?

Papier airlaid to papier wytwarzany w oparciu o najnowszą technologię gorącego powietrza (w przeciwieństwie do metody tradycyjnej, polegającej na odparowywaniu wody). Wykorzystanie gorącego powietrza sprawia, że papier airlaid wykazuje zwiększoną chłonność oraz wytrzymałość. Jest także wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. To jednak nie wszystko. W przeciwieństwie do tradycyjnych ręczników wykonanych z celulozy może być wykorzystywany nie jednorazowo, ale wielokrotnie. Dzięki temu odczuwalnie zmniejszysz ilość odpadów oraz… zaoszczędzisz całkiem sporo pieniędzy. Używanie ręczników z papieru airlaid okaże się bowiem zdecydowanie tańsze niż korzystanie ze „zwykłych” produktów jednorazowego użytku.

Nie tylko do kuchni i łazienki

Ręczniki papierowe airlaid doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni i łazience, ale również w profesjonalnym użytku. Z uwagi na fakt, że doskonale pochłaniają wodę oraz substancje oleiste, nie pozostawiają smug i są odporne na działanie rozpuszczalników i detergentów znają swoje zastosowanie w branży: spożywczej i gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej, medycznej, elektronicznej, motoryzacyjnej i poligraficznej. Co ciekawe, ręcznik wykonany z papieru airlaid może pochłonąć taką ilość płynu, jaka odpowiada ośmiokrotności jego wagi! Nawet po namoczeniu jest on bardzo wytrzymały i odporny na rozerwanie.

  • Odsłony: 52

W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę artykułów higienicznych do firmy?

W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę artykułów higienicznych do firmy?

Działanie każdej firmy oparte jest nie tylko na specjalistycznym oprogramowaniu czy sprzęcie. Trzeba pamiętać, że niezależnie od branży, w której działa dane przedsiębiorstwo, konieczne jest również zachowanie w nim odpowiedniej higieny. Wykonywanie prac sprzątających wiąże się  nie tylko z potrzebą zatrudnienia dodatkowych osób, ale również koniecznością zakupu odpowiednich detergentów. Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Firma – potrzeby higieniczne w firmie

Już na samym początku należy zaznaczyć, że potrzeby firm w zakresie czystości i higieny uzależnione są przede wszystkim od branży, w której działają. Inne zabrudzenia nagromadzają się w urzędach, czy biurach, a całkowicie inne w halach produkcyjnych. Niektóre produkty są jednak potrzebne zawsze. Do ich grona zaliczamy m.in. ręczniki papierowe, papiery toaletowe, ścierki do usuwania kurzu oraz środki do czyszczenia szyb i okien. Jeżeli zależy nam na tym, aby zapewnić pracownikom tzw. minimum higieniczne, to koniecznie powinniśmy zapewnić im swobodny dostęp do ręczników papierowych oraz papierów toaletowych. W przypadku małych firm, w których zapotrzebowanie na produkty tego typu nie jest wysokie, można kupować pojedyncze sztuki w obrocie detalicznym. W przypadku dużych firm najbardziej opłacalne okazuje się skorzystanie z regularnych dostaw, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób znaleźć najlepszego dostawcę artykułów higienicznych.

Artykuły higieniczne dla firm – czego można od nich wymagać?

 Nie trzeba będzie chyba nikogo przekonywać, że zakupy do firmy wyglądają całkowicie inaczej niż zakupy, które robimy na co dzień, do własnych domów. Kupujący zwracają szczególną uwagę na wydajność, dlatego też papier z hurtowni jest przeważnie o wiele większy, od tego klasycznego. Dzięki temu możliwa jest nie tylko rzadsza wymiana materiałów, ale również ich łatwiejsze przechowywanie. Każdego dnia w firmach pojawia się wiele osób, zarówno klientów, jak i pracowników, dlatego też bardo ważne jest zapewnienie im jednorazowych środków higienicznych. Produkty powinny być zapakowane w taki sposób, aby ich przechowywanie było proste, a załadowanie pojemnika wystarczało na długo. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że potrzeby każdej firmy są inne, i mogą się co jakiś czas zmieniać. W trakcie poszukiwań idealnego dostawcy dobrze więc poszukać takiego, który ma nie tylko korzystne ceny, ale również szeroką ofertę. 

DUNCAN IMPORT&EKSPORT

Pawłowice 73A k. Kampinosu

96-515 Teresin k. Warszawy

Oddział Szczecin

ul. Piotra i Pawła 53

72-010 Police

Dariusz Zabulski

tel : +48 730 807 246

e-mail: biuro@duncan-papier.pl

Zenon Demiaszkiewicz

tel : +48 660 418 141

e-mail: biuro@dempap.pl