Menu

> Blog


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/templates/gk_rockwall/lib/framework/helper.layout.php on line 154

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/duncanzz/domains/duncan-papier.pl/public_html/includes/application.php on line 539

Blog

  • Odsłony: 45

W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę artykułów higienicznych do firmy?

W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę artykułów higienicznych do firmy?

Działanie każdej firmy oparte jest nie tylko na specjalistycznym oprogramowaniu czy sprzęcie. Trzeba pamiętać, że niezależnie od branży, w której działa dane przedsiębiorstwo, konieczne jest również zachowanie w nim odpowiedniej higieny. Wykonywanie prac sprzątających wiąże się  nie tylko z potrzebą zatrudnienia dodatkowych osób, ale również koniecznością zakupu odpowiednich detergentów. Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Firma – potrzeby higieniczne w firmie

Już na samym początku należy zaznaczyć, że potrzeby firm w zakresie czystości i higieny uzależnione są przede wszystkim od branży, w której działają. Inne zabrudzenia nagromadzają się w urzędach, czy biurach, a całkowicie inne w halach produkcyjnych. Niektóre produkty są jednak potrzebne zawsze. Do ich grona zaliczamy m.in. ręczniki papierowe, papiery toaletowe, ścierki do usuwania kurzu oraz środki do czyszczenia szyb i okien. Jeżeli zależy nam na tym, aby zapewnić pracownikom tzw. minimum higieniczne, to koniecznie powinniśmy zapewnić im swobodny dostęp do ręczników papierowych oraz papierów toaletowych. W przypadku małych firm, w których zapotrzebowanie na produkty tego typu nie jest wysokie, można kupować pojedyncze sztuki w obrocie detalicznym. W przypadku dużych firm najbardziej opłacalne okazuje się skorzystanie z regularnych dostaw, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób znaleźć najlepszego dostawcę artykułów higienicznych.

Artykuły higieniczne dla firm – czego można od nich wymagać?

 Nie trzeba będzie chyba nikogo przekonywać, że zakupy do firmy wyglądają całkowicie inaczej niż zakupy, które robimy na co dzień, do własnych domów. Kupujący zwracają szczególną uwagę na wydajność, dlatego też papier z hurtowni jest przeważnie o wiele większy, od tego klasycznego. Dzięki temu możliwa jest nie tylko rzadsza wymiana materiałów, ale również ich łatwiejsze przechowywanie. Każdego dnia w firmach pojawia się wiele osób, zarówno klientów, jak i pracowników, dlatego też bardo ważne jest zapewnienie im jednorazowych środków higienicznych. Produkty powinny być zapakowane w taki sposób, aby ich przechowywanie było proste, a załadowanie pojemnika wystarczało na długo. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że potrzeby każdej firmy są inne, i mogą się co jakiś czas zmieniać. W trakcie poszukiwań idealnego dostawcy dobrze więc poszukać takiego, który ma nie tylko korzystne ceny, ale również szeroką ofertę. 

  • Odsłony: 46

Ręcznik papierowy czy suszarka – czym lepiej suszyć ręce?

Ręcznik papierowy czy suszarka – czym lepiej suszyć ręce?

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest dokładne osuszanie rąk. Trzeba wiedzieć, że wiele niebezpiecznych zarazków pozostaje na skórze, pomimo wcześniejszego użycia mydła. W jaki sposób należycie suszyć dłonie? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej – elektryczne suszarki czy może zwykłe papierowe ręczniki? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Co warto wiedzieć na temat ręczników papierowych?

Ręczniki papierowe to rozwiązania, z którymi możemy się spotkać w większości toalet publicznych. Swoją popularność ręczniki zawdzięczają przede wszystkim wysokim walorom higienicznym oraz niskiej cenie. Warto zaznaczyć, że produkty tego typu (a zwłaszcza ich wersje dozowane) mają ograniczony kontakt z otoczeniem. Osoby korzystające z ręczników papierowych, używają do osuszania skóry wyłącznie jednego kawałka, który pobierają z wnętrza podajnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu bakterie nie mogą się rozprzestrzeniać, a co za tym idzie nie są w stanie wnikać w strukturę ręcznika. Trzeba jednak pamiętać, że ręczniki papierowe są produktami jednorazowymi, co równoznaczne jest z generowaniem dużej liczby odpadów, często niepodlegających recyklingowi.

Suszarki elektryczne – wady i zalety

Użycie suszarek elektrycznych pozwala na szybkie, łatwe i bezdotykowe osuszanie mokrych dłoni. Urządzenia są wyjątkowo proste w obsłudze, dzięki czemu korzystać mogą z nich nie tylko dorośli, ale również dzieci. Trzeba jednak zaznaczyć, że strumień ciepła wydostającego się z suszarek niszczy i wysusza skórę rąk. Dodatkowo urządzenie rozdmuchuje występujące w łazienkach bakterie, na wskutek czego świeżo umyte dłonie, po chwili znowu  wymagają odkażenia.

Które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

Zarówno suszarki elektryczne, jak i papierowe ręczniki, mają swoje zalety i wady. Wybór jednej słusznej opcji nie jest więc tak oczywistą sprawą, jak mogłoby się początkowo wydawać. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie toalet publicznych w dwie opcje na raz. Dzięki temu korzystające z nich osoby będą mogły same zdecydować, który sposób suszenia rąk jest dla nich najlepszy. 

DUNCAN IMPORT&EKSPORT

Pawłowice 73A k. Kampinosu

96-515 Teresin k. Warszawy

Oddział Szczecin

ul. Piotra i Pawła 53

72-010 Police

Dariusz Zabulski

tel : +48 730 807 246

e-mail: biuro@duncan-papier.pl

Zenon Demiaszkiewicz

tel : +48 660 418 141

e-mail: biuro@dempap.pl